Edukacyjne kolorowanki dla dzieci

Edukacyjne kolorowanki oprócz rozrywki dostarczają również waloru edukacyjnego. Poprzez tego typu malowanki dziecko poznaje i uczy się, rozwiązuje różnego rodzaju zadania i zagadki.

Rozwój umiejętności manualnych u dzieci – edukacyjne kolorowanki

Aby zachęcić dzieci do tego typu aktywności, przygotowaliśmy zestaw kolorowanek wiernie odzwierciedlających przedstawiane przedmioty. Przez to mogą one nie tylko pokolorować obrazek, ale także poznać przedmiot taki, jaki jest rzeczywiście – bez typowego „dziecięcego” zniekształcenia. Jest to istotne w procesie poznawczym. O ile bardzo małym dzieciom to służy, o tyle przedszkolakom można uproszczenia w kolorowankach pominąć i zastąpić je dokładnie odwzorowanymi tematami. W poniższym linku przedstawiamy przykładowe, realistyczne kolorowanki dla dzieci: Kolorowanki przedmioty

kolorowanki-edukacyjne-dla-dzieci-wroclaw-02

Różne techniki kolorowania obrazków

Bardzo często dzieci preferują tylko jedną technikę kolorowania. Nie zawsze są to kredki. Wiele maluchów zdecydowanie woli flamastry, które mają bardziej wyraziste, nasycone kolory i mniej siły potrzeba, aby pokolorować obszar kolorowanki. Część dzieci z kolei decyduje się na farby – mniej dokładne, ale pozwalające na błyskawiczne pokolorowanie i równie szybkie sięgnięcie po kolejny obrazek. Początkowo możemy pozwolić dzieciom na dowolną technikę, jednak z czasem coraz częściej podsuwajmy im kredki. Ich używanie pomoże rozwinąć technikę trzymania ołówka lub długopisu i ułatwi start w nauce pisania: rączka dziecka nie będzie się szybko męczyć, a także wypracuje ono odpowiedni sposób trzymania i nacisk.