Nauka pisania – Ćwiczenia grafomotoryczne

Ćwiczenia grafomotoryczne mają za zadanie usprawnić koordynację wzrokowo-ruchową, zdolności manualne, orientację przestrzenną oraz rozwój ogólny. Zadania te wspomagają przyszłą naukę pisania, kaligrafia staje się znacznie prostsza w opanowaniu.

Wstęp do nauki pisania

Tak jak każda nowa umiejętność również i początki pisania nie są łatwe. Wymagają od dzieci precyzji, a w wieku lat 5 czy 6 bardzo o nią trudno. Systematyczne wykonywanie ćwiczeń grafomotorycznych, np umieszczonych pod linkiem: Nauka pisania – Ćwiczenia grafomotoryczne, pozwoli tę precyzję opanować, wzrośnie sprawność dłoni i palców. Przedstawiane zadania mają różną skalę trudności dzięki czemu stopniowo, zaczynając od bardzo prostych zadań dziecko będzie mogło przyzwyczaić się do sposobu pracy.

kolorowanki-edukacyjne-dla-dzieci-wroclaw-03

Ćwiczenia grafomotoryczne – zabawa i nauka jednocześnie

Dzieci najchętniej i najefektywniej uczą się poprzez zabawę. Zaproponujmy więc im taki sposób spędzania wolnego czasu, aby jak najbardziej zintensyfikować jego efekty w postaci nabycia lub doskonalenia różnych umiejętności. Zajęcia manualne, kolorowanki, ćwiczenia grafomotoryczne, szlaczki – wiele gotowych zadań do druku w wysokiej jakości.