Postaw na rozwój swego dziecka

Połączenie zabawy z nauką to klucz do sukcesu w edukacji małych dzieci. Dobierając odpowiednio kolorowanki i ćwiczenia dla dziecka zapewnimy mu zarówno dobrą zabawę jak i naukę. Zadania, zagadki, łamigłówki, labirynty, edukacyjne kolorowanki – wszystko to znajdziesz w naszym portalu.

Wspólne spędzanie czasu z dziećmi

W dobie rozwoju internetu i coraz bardziej intensywnego trybu życia, wiele rodziców i opiekunów decyduje się na sięgnięcie po tablet. To najłatwiejsze wyjście kiedy nie mamy czasu, bo dziecko może się samo sobą zająć. Skutkiem tego jest stopniowe rozluźnianie naszych więzi z dzieckiem. Aby temu zapobiec, spróbujmy wygospodarować choć trochę czasu i spędzić go wspólnie. Małe dzieci potrzebują naszej obecności nie tylko przy zasypianiu, ale także przy zabawie. Pokolorujmy z nimi interesujące je obrazki – czy będą to kolorowanki samochody, czy też łączenie punktów. Nasze dzieci docenią nawet krótką, wspólnie spędzoną chwilę, a my proponując maluchom edukacyjną zabawę i towarzysząc im w niej, zyskamy nie tylko ich uśmiech, ale też efekt w postaci nowych umiejętności.

Rozwój wyobraźni dzieci – kolorowanki z mandalami

Mandale są specyficznym rodzajem kolorowanek. Przedstawiamy Państwu zbiór zarówno prostych, jak i bardziej skomplikowanych wzorów mandali: kolorowanki mandale. Kolorując je dziecko się wycisza, ale również trenuje koncentrację i koordynację, a także rozwija wyobraźnię przestrzenną, co przekłada się na łatwiejsze przyswajanie wiedzy w późniejszym okresie.

Kolorowanki edukacyjne dla dzieci - Wrocław